Beatrix Ramosaj është një këngëtare tepër e njohur për publikun shqiptarë.

Pavarësisht se vitet e fundit ajo është tërhequr nga tregu muzikor, këngëtarja është gjithmonë aktive në rrjetet sociale, ku ndan me ndjekësit më tepër rreth jetës së saj.

Së fundmi, ajo është bërë dhe pjesë e “Big Brother VIP”, ku rrëfeu dhe shkaqet përse hoqi dorë nga karriera. “Doja shumë të shijoja jetën dhe puna nuk më linte, unë dua shumë të grumbulloj kujtime të bukura“,- tha ajo.

Ky argument u kundështua nga Sabiani dhe Einxhel të cilët pohuan se talenti i Beatrix duhet të rikthehet në industrinë muzikore.