As Conte dhe as Zidane. Sipas Daily Star, favoriti i madh për të marrë vendin e Ole Gunnar Solskjaer në stolin e Manchester United është Mauricio Pochettino.

Sipas së përditshmes angleze, trajneri argjentinas duket se është zgjedhja e parë e klubit anglez për të rindërtuar Djajtë e Kuq në nivel teknik dhe taktik. Megjithatë, gjithçka do të varet nga mënyra sesi do të vazhdojë martesa e Pocj me Paris Saint-Germain.