Pas lajmeve për ndarje (Lexo këtu), ish-konkurrentja e “Përputhen”, Sindi ka reaguar për herë të parë. Ajo ka treguar se vazhdon të jetë e lidhur dhe se fjalët që kanë qarkulluar në rrjet nuk janë të vërteta.

Gjatë një bisede me ndjekësit në rrjete sociale, Sindi ka shkruar se ajo dhe partneri janë duke shijuar çdo moment. “Unë dhe partneri im jemi duke shijuar çdo moment që kemi mundësi me njëri-tjetrin…Storyt që kam shpërndarë këto ditë nuk kanë aspak lidhje me lidhjen time dashurore. Jeta e një njeriu nuk rrotullohet vetëm rreth dashurisë së partnerit. Story që i kisha bërë tag dhe mamasë sime ishte dedikim për shoqërinë”, ka shkruar ish-konkurrentja.