Sipas El gol digital, aventura e Joao Felix te Atletico Madrid nuk do të ketë të ardhme… Ndër skuadrat e interesuara për portugezin edhe Juventus dhe Inter, kjo e fundit në rast se do të shiste Lautaro Martinez.

Felix u ble për një shifër rekord prej 127 mln euro nga Atletico Madrid por deri tani nuk ka treguar asgjë dhe madje ka qëndruar më shumë jashtë se sa brenda fushe. Sjellja e tij nuk i pëlqen klubit dhe sidomos për faktin se nuk impenjohet aq sa të do donte trajneri Simeone.