Dashi Pjesa e parë e javës karakterizohet nga tensione të ndryshme, ka një akumulim të keqkuptimeve që duhen kapërcyer. Nuk ju mungon vendosmëria, por ndoshta tani duhet të përpiqeni të merrni një qëndrim më reflektues. Problemet që lidhen me jetën e përditshme gjithashtu ju kanë larguar nga dashuria, do keni rimëkëmbje në gjysmën e dytë të javës.

Demi Për horoskopin e Paolo Fox muaji shtator duhet të menaxhohet në një mënyrë shumë të kujdesshme sepse mund t’ju ​​ndihmojë të gjeni një ekuilibër më të mirë në çift. Sidomos ata që po përjetojnë një moment krize, do të jenë në gjendje të përpiqen të rikthejnë një qetësi më të madhe. Nëse partneri shpesh është shumë impulsiv ose nuk duket se dëshiron të gjejë një pikë takimi, nga data 10 e tutje do të duhet të jeni pak më të kujdesshëm.

Binjakët Këto ditë ndjeni pak lodhje. Takimet janë ende me fat me Venusin ende intrigues. Por Venusi gjithashtu duket se mbështet çiftet e sapolindur, të cilët mund të mbështeten në një pasion të bukur. Nëse, nga ana tjetër, kohët e fundit ka pasur tension me partnerin tuaj, mos refuzoni një dialog të sinqertë, edhe partneri më kokëfortë di të mendojë!

Gaforrja Venusi fillon nga e premtja një tranzit shumë të rëndësishëm, dhe gjithashtu do të sjellë qetësi më të madhe për çiftet që kanë shumë dyshime për të ardhmen. Ata që duan të bëjnë një zgjedhje të rëndësishme e gjejnë veten duke menaxhuar shumë shqetësime. Por angazhimet nuk ju trembin sepse jeni të vendosur, dhe gjithashtu jeni të gatshëm të ndërmerrni edhe disa rreziqe të tjera. Fundjava do të jetë e rëndësishme.

Luani Eshtë një periudhë e hutuar dhe kërkuese, në të cilën si puna ashtu edhe dashuria duhet të kryhen me guximin e zakonshëm të madh. Saturni në opozitë mund të ketë sjellë një ndryshim të padëshiruar, dhe tani shumë janë të kujdesshëm me menaxhimin e parave. Një cikël pune ka përfunduar dhe ka nga ata që janë dashur të mendojnë për strategji të reja ose të vlerësojnë alternativat.

Virgjëresha Java filloi me Hënën në shenjë. Ju keni një pikëpamje shumë racionale për të ardhmen tuaj. Aftësitë tuaja kritike dhe analitike ju lejojnë të jeni strategë dhe të devotshëm. Në dashuri, megjithatë, dy dhe dy nuk janë gjithmonë të barabarta me katër, kushtojini vëmendje njerëzve që mendoni se i njihni dhe të cilët nuk janë aq të lehtë për t’u menaxhuar.

Peshorja Për horoskopin e Paolo Fox, këtë javë Venusi do të dalë nga shenja, dhe ju do të jeni në gjendje të reflektoni mbi lajmet e fundit që kanë përfshirë ndjenjat. Takimet në muajt e fundit kanë qenë të rëndësishme, pas një pjese të parë përfundimisht më të mbyllur dhe të vështirë të vitit. Gjithmonë ekziston një nevojë e madhe për rinovim në lidhje me punën. Lajmet po vijnë, dhe Hëna Aktive e kësaj jave ju fton të mos humbni më kohë, të jeni më guximtarë në punë.

Akrepi Venusi është gjithnjë e më afër shenjës tuaj të zodiakut dhe është koha për zgjedhje të rëndësishme. Për ata që nuk kanë dashuri ose kanë përjetuar një zhgënjim, hyrja e Venusit përfaqëson kohën e duhur për të kthyer faqen. Ky zgjim sentimental duhet të menaxhohet pa frikë. Besimi dhe heqja dorë me siguri do t’ju lejojë të keni përvoja më të mira dhe më të shumta. Por përpiquni të dëgjoni edhe anën tuaj më kritike, për të shmangur surpriza të pakëndshme.

Shigjetari Pas një periudhe lodhjeje dhe ndoshta shikueshmërie të dobët, tani ju duhet të gjeni optimizëm më të madh. Largoni zhgënjimet dhe inatet e së kaluarës, yjet janë më të mirë dhe ju mund të arrini suksese të vogla. Këtyre ndikimeve dinamike i shtohen edhe ato të një aspekti të mirë të Venusit nga data 10 shtator. Favorizohen edhe dashuritë e reja.

Bricjapi Puna mbetet gjithmonë një përparësi në jetën tuaj. Kjo ndodh sepse nëse nuk e dini që mund të mbështeteni në stabilitetin ekonomik, nuk mund të shijoni as dashurinë dhe afeksionin e familjes ose miqve. Por këtë javë emocionaliteti juaj mund të marrë epërsi, dhe ndoshta ju do t’i jepni më shumë vëmendje çështjeve të zemrës.

Ujori Ju duhet të sqaroheni, ekziston një kontradiktë e fortë që mund të lidhet me dashurinë ose punën. Ju e dini që diçka nuk mund të vazhdojë më, por ju nuk mund të merrni një vendim drastik. Ose thjesht luftoni për të pranuar një vetëdije të re që keni fituar kohët e fundit.

Peshqit Eshtë e rëndësishme të rikuperoni dashurinë dhe mbi të gjitha vetëbesimin. Venusi që nga data 10 ju fton të lini veten të shkoni në njohje të reja, dashuri të reja dhe situata të reja. Ata që kanë kaluar një krizë duhet ta kapërcejnë atë, ata që lirojnë zemrat e tyre kanë më shumë mundësi për të qenë përsëri të lumtur.