Lazio dhe Napoli janë të interesuar për Xherdan Shaqirin, i cili po largohet nga Liverpool, por klubi që ka lëvizur më konkretisht për shqiptarin e Zvicrës është Olympique Lyon.

Sipas raporteve nga L’Equipe, lojtari ka gjetur një marrëveshje me francezët, por ai me Liverpoolin ende mungon, i cili kërkon 14 milionë euro për ta lënë të shkojë.
Shaqiri do të fitojnë rreth 4 milionë euro në sezon.