Edy Reja nuk zhgënjen kurrë kur bëhet fjala për listën e lojtarëve të grumbulluar, ka gjithnjë emra të rinjë, konfirmime por dhe lojtarë që nuk janë mbase në formën e tyre më të mirë.

Trajneri i përfaqësueses ka folur nga Varshava, aty ku ekipi kuqezi ka nisur grumbullimin për sfidat e shtatorit, të vlefshme për kualifikueset e botërorit Katar2022.

Reja ka bërë një analizë të plotë të disa lojtarëve, formën e tyre dhe çfarë pret nga sfidat kundër Polonisë, Hungarisë dhe San Marinos: