Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11°C në 22°C, në zonat e ulëta nga 18ºC në 30°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 31°C. Era do të jetë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.