Dashi-Diçka mund të lindë (një dashuri ose një miqësi) me shenjat e Dashit, Luanit dhe Shigjetarit. Edhe me shenjën e Binjakëve ka tërheqje por bëni kujdes me një Ujor. Në punë do të krijoni kontakte të reja të rëndësishme.

Demi-Sot Hëna është në shenjën tuaj, ju ndoshta do të merrni lajme të mira në dashuri nga data 13. Në punë nëse keni bërë një praktikë të gjatë tani mund të nënshkruani një kontratë afatgjatë.

Binjakët-Risi e kësaj dite është Afërdita në shenjën tuaj që sjell dashuri. Në punë një kohë e vështirë është kapërcyer tani mund të fitoni besim për të ardhmen.

Gaforrja-Dita e rikuperimit në dashuri edhe nëse kishte probleme gjatë fundjavës. Në punë ka të ngjarë të ketë një dëshirë të madhe për të ndryshuar, por kini kujdes nga armiqtë.

Luani-Horoskop interesant për marrëdhëniet, Afërdita është e favorshme. Në punë, disonanca e Hënës mund të sjellë disa dyshime midis të hënës dhe të martës.

Virgjëresha-Venusi fillon një tranzit problematik, mos u përfshini në situata që mund të jenë shumë të komplikuara. Në punë, situata kërkon pak durim, ku është personaliteti juaj?

Peshorja-Maji është një muaj me perspektiva të mëdha për dashuri: Jupiteri, Saturni dhe Venusi të favorshëm. Në punë, duhet të zemëroheni herë pas here për të zbatuar parimet tuaja.

Akrepi-Është një e hënë e diskutueshme për dashurinë, Hëna është në opozitë së bashku me Diellin. Disa projekte janë të vonuara në punë.

Shigjetari-Në këtë ditë ka një lodhje të rëndë, disa vuajnë nga monotonia e çiftit. Sot në punë do të jetë më mirë të vëzhgoni sesa të veproni: idetë tuaja janë fituese, por keni nevojë për praktikë.

Bricjapi-Situata përmirësohet, pas një fundjave të komplikuar tani Hëna është kthyer në favor. Në punë, lajmet e mira po vijnë!

Ujori-Ditë paksa e nënshtruar, dashuria duhet të mbahet nën kontroll për këto 24 orë. Në punën me këta yje është e rëndësishme t’i merrni gjërat me qetësi: paratë sjellin tension.

Peshqit-Në dashuri, situata është pak e komplikuar, kushtojini vëmendje kujtimeve: ato nuk guxojnë të ndikojnë të hënën. Në punë është një periudhë e dyshimtë, por ekziston një strategji; nga data 13 do të duhet të përballeni me probleme.