Kjo dite eshte nje ndjenje e padurimit dhe mund te bejme edhe ndonje gabim rruges dhe ne disa raste kjo mund t’ju kushtoje. Prandaj sa me te qete dhe te mbajme drejtimin e eres dhe te fatit, këshillon Meri.

Dashi-Sot mund te keni fatin te beni disa takime te rendesishme dhe te merrni nje pune me pergjegjesi por edhe me modernizem. Nje takim me nje femer ju ndryshon drejtimin per mire

Demi-Priten disa ngjarje te mira ne jeten personale. Pasion dhe nje deklarim i nje lidhjeje. Por nderkohe sot do behet nje ndikim i tille qe mund ta prishi kete qe mendoni te sigurte

Binjaket-Nga sot fati ju con ne drejtimin e duhur qe do merrni ne lidhje me karrieren dhe do ndjeheni me ne fund se jeta po ju buzeqesh. Kujdes qe anija juaj te mos fusi uje sot dhe mbetet neper ujra si Titanik

Gaforrja-Per ju dita mund te jete nje dite e fundit e larjes se detyrimeve ekonomike apo morale qe nese e arrini me sukses keni hequr nje barre te rende. Kujdes me ligjin ne aspektin e kredive investimeve apo divorceve

Luani-Sot do keni mundesi te beni nje marreveshje te re apo nje ndryshim ne bashkepunimet ekzistuese qe kjo te rregulloj situaten e uljes se detyrimeve ne ditet qe vijne

Virgjeresha-Jemi nje hap para suksesit ne jeten personale apo ne lidhjet afatgjata edhe ne biznes. Por duhet qe te coni gjithe interesin tuaj dhe te beni marreveshjet e duhura qe ta arrijme me sukses. Nuk duhet t’i shtrengoni kerkesat por te hapni mundesite

Peshorja-Do merreni me veten tuaj sot si e vetmja mundesi per te fituar energji dhe reputacion ne vleresimet qe do vijne ne punen tuaj apo ne lidhje me karrieren tuaj. Sot mund te planifikoni femije apo eshte dite e mire per te lindur

Akrepi-Sot do jete dita e fundit qe do ju bllokoje apo do marri vemendjen tuaj ne lidhje me ceshtjet familjare dhe ndryshimet ne shtepi. Pasi fati do ju coj ne jeten me te bukur erotike

Shigjetari-Keni nevoje sot per te levizur dhe komunikuar sa me shume. Duhet te mbyllni disa pune te ngelura te hapura qe me pas te merreni kryesisht me jeten private apo me biznese qe lidhen me te afermit

Bricjapi-Nevoja qe keni per nje lidhje te qendrueshme erotike nuk ju le te qete dhe jeni nervoz duke i ngaterruar situatat dhe duke i ndryshuar drejtimin fatit tuaj per keq

Ujori-Edhe sot do vazhdoni te mendoni se cfare ndryshimesh duhet te beni ne jeten personale apo ne veten tuaj. Por sidoqe ta mendoni fati do ju coj ne njeriun e duhur dhe punen e duhur

Peshqit-Duhet te keni nje zhvillim te brendshem shpirteror dhe fuqi te madhe ndryshimi qe te beheni gati per gjerat e reja qe ju presin. Ne te kundert do mbeteni me enderrime si shkrimtar dekadent. Kerkoni nje njeri te behet kapiten per ju sot.