Dashi – Sa kohë e mrekullueshme! Idealet janë më të lartat dhe ju do të jeni në humor.

Nëse romanca është në mendjen tuaj, duhet të jeni gati t’i bëni të tjerët të vetëdijshëm se si ndiheni para se të jetë vonë.

Demi – Jeni shumë më i mprehtë me paratë sesa shumë njerëz e imagjinojnë. Do të arrini marrëveshjen e vitit. Por nëse nuk bëni kujdes, atëherë fitimi juaj mund të kthehet në humbje.

Binjakët – Partnerët, të dashurit, bashkëshortët, kolegët, rivalët, njerëzit që ju pëlqejnë dhe njerëzit që nuk i pëlqen, të gjithë kanë një gjë të përbashkët. Askush prej tyre nuk mund të vendosë për ju dhe duhet të këmbëngulni për këtë.

Gaforrja – Puna, shëndeti dhe çështjet praktike janë të theksuara, megjithëse nuk dini nëse do të pëpiqeni më shumë apo do lodheni. Emocionalisht do të ndjeni përfitime të vazhdueshme nga Venusi.

Luani – Do jeni plot hijeshi, do argëtoheni, është koha për kënaqësi. Dekorimi i shtëpisë është i rëndësishëm për ju kështu që merruni edhe me këtë pjesë.

Virgjëresha – Disa ndryshime janë të pashmangshme. Megjithatë ju të mund të përcaktoni formën dhe drejtimin e saktë që ato marrin. Mund të mos jeni në gjendje të kontrolloni ngjarjet në shtëpi, kështu që pse të mos lejoni që jeta të marrë rrjedhën e vet të ëmbël?

Peshorja – Do ëndërroni mënyra të reja për të fituar më shumë para. Kjo është një kohë për të shpenzuar. Për më tepër, ju duhet të rrethoni veten me ngjyra dhe luks sepse e meritoni atë.

Akrepi – Ndonjëherë realiteti është shumë i vështirë dhe nuk është për t’u habitur që shpesh përpiqeni të fshihni vështirësitë. Megjithatë, tani miqtë dhe të dashuruarit janë të gatshëm t’ju dëgjojnë. Ata do të jenë aq të gatshëm sa ju të falni dhe të harroni.

Shigjetari – Ju po veproni me motive të mira dhe mirësia juaj natyrore do të jetë në vëmendje. Por lejon veten për ndryshuar mendimet tuaja. Nuk do të mungojë pasioni.

Bricjapi – Merruni me çështjet monetare të mërkurën dhe kurseni fundjavën për familjën. Urani, Neptuni dhe Plutoni ju kanë ndihmuar në të kaluarën dhe do të ofrojnë akoma më shumë ndihmë tani.

Ujori – Dikush që dukej se kishte shumë premtime tani mund të tregojë veten. Megjithatë fakti është se realiteti mund të jetë më afër ëndrrave tuaja sesa mirazhi që dikur ju magjepsi.

Peshqit – Do të habiteni nga disa njohuri befasuese, njëra prej të cilave do të jetë që jo të gjitha ambiciet tuaja i përshtaten vërtet interesave tuaja unike më të thella.

Romanca në distancë bën thirrje për Peshqit, kështu që kurrë nuk e dini se kur mund të godasë shigjeta e dashurisë.