Joseph Siravo, aktori i njohur për rolet e tij në “The Sopranos” dhe “Jersey Boys”, ndërroi jetë të dielën pas një beteje të gjatë me kancerin. Ai ishte 64 vjeç. “Isha pranë tij kur babai im i dashur vdiq këtë mëngjes, paqësisht, në shtëpinë e tij”, shkroi vajza e aktorit në Instagram .

Po ashtu edhe miku i tij, Garry Pastore e dha këtë lajm nëpërmjet një postimi në Instagram. “Pusho në paqe shoku im. Do të më mungosh. Deri në takimin e radhës”, shkroi ai.

Siravo është një ndër aktorët më të famshëm në dramën mafioze të HBO “The Sopranos”, në të cilën ai portretizoi babanë e Tony Soprano gjatë rikthimeve në fëmijërinë e shefit gangster në vitet ’60. Rolet e tjera televizive të dramatistit përfshijnë gjithçka, nga “Për jetën” te “Ligji dhe rendi” deri te “Njerëzit kundër OJ Simpson: Historia Amerikane e Krimit”.

Aktori dhe producenti gjithashtu bëri një bujë në ekranin e madh, me rolet e tij dytësore në “Carlito’s Ëay”, Adam Driver’s “The Report”, “Equity,” Motherless Brooklyn “,” The Wannabe “dhe” Shark Tale “.

Yjet e tjetër të botës së kinematografisë kanë shprehur ngushëllimet e tyre nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale: “Ai ishte kaq i mrekullueshëm!” shkroi në “Twitter” aktori i njohur Stevie Van Zandt.