Lexo.al ju sjell më poshtë një video në të cilën dëshmohet dhe një herë tjetër agresiviteti i presidentit Meta. Sot Meta goditi e kërcënoi policët, në të shkuarën (viti 2006) sulmonte me vazo Jozefina Topallin në Kuvend.