Zv. Kryeministri i Shqipërisë dhe njëkohësisht deputeti i zonës së Divajkës, qarku Fier ishte i ftuar në emisionin sportiv “Jashtë Loje” në Top News.

Në një pyetësor që i realizon moderatorja Sidorela Gjoni, Breçe jep të gjitha vlerësimet dhe pakënaqësitë e tij për politikanë dhe personazhe të njohur.

Politikania më simpatike:
“Jozefina Topalli, simpatike në gjithçka që bën dhe në gjithçka që ka bërë edhe kur është zënë me mua ose kur jam zënë unë me të edhe kur e kemi kaluar cakun, ka simpatinë e vet dhe mua më ka marrë malli ta shoh në sallën e parlamentit.”
Poltikani që nuk duhej të ishte kurrë:

“Sali Berisha… emri mbiemri i tij, pra siç e ka Salih Berisha përkufizojnë dëshirën e gjithkujt që do të jetojë me nder me dinjitet, me drejtësi dhe me barazi në këtë vend. Pra nëse i do këto të katërta pa diskutim që do e hiqja nga ky vend, Sali Berishën.”

Ndërsa i përkufizon të gjithë me një fjali:

Lulzim Basha – Pa karakter, burrë pa karakter

Jozefina Topalli – Grua me karakter

Majlinda Bregu – Shoqe, mike shumë e mirë. Një njeri që ka bërë sukses prej vetes, jo prej tjerëve

Ilir Meta – S’kam asnjë lloj komenti

Monika Kryemadhi – Asnjë lloj komenti

Gramoz Ruçi – Udhëheqës karakteri

Saimir Tahiri – Shok, mik

Rudina Hajdari – E dua në parlament

Myslim Murrizi – Murrizi është bashkëqytetar i Divjakës

Kujtim Gjuzi – Tifoz i Tiranës

Alban Hoxha – Unë mendoj që është kapiteni historik i Partizanit

Edi Rama – Përtej të gjithave është mik shumë i mirë është shok shumë i mirë… edhe unë i jam falenderues që më ka dhënë gjithë lirinë e mundshme, jo vetëm që të bëj punën që më ka besuar, por mbi të gjitha më ka dhënë gjithë lirinë e mundshme që t’i rri përballë, jo vetëm në krah, por t’i rri edhe përballë.