TURIN, ITALY - MAY 27: Massimiliano Allegri during the 'Partita Del Cuore' Charity Match at Allianz Stadium on May 27, 2019 in Turin, Italy. (Photo by Daniele Badolato - Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Agjenti i Max Allegri konfirmon se trajneri mori disa propozime dhe po pret një projekt që e bind atë. Kjo nuk ka ndodhur ende. Ish-shefi i Juventusit ka qenë pa punë për gati dy vjet tani dhe është i lidhur në mënyrë të përsëritur me klube duke përfshirë Chelsean, Manchester United, PSG, Romën dhe Napolin, përcjell KosovaPress.

“Ai mori disa propozime, të cilat nuk u morën parasysh”, i tha agjenti gazetarit Giovanni Branchini për “1 Station Radio. “Ai është shumë i relaksuar dhe pas kësaj periudhe pushimi, e cila në fillim ishte e këndshme, ai është i etur të kthehet atje. Sidoqoftë, ai është duke pritur për një projekt që e bind atë. Deri më tani, kjo nuk ka ndodhur ende”, tha ia. Branchini u pyet në mënyrë specifike nëse Napoli ishte një nga skuadrat që ishin afruar me Allegrin dhe tha: Unë do të preferoja të mos komentoja.