Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka bërë një deklaratë të fortë ndaj Lulzim Bashës. Spahiu i drejtohet me tone të ashpra, ku shkruan se ‘opozita nuk vjen në pushtet as bashkqeverisja me Ramën e 2017 dhe as me Monikën e 2021, por me largimin e Lulzim Bashës.

Postimi i Kreshnik Spahiut: O trap i lindur: Opozita nuk vjen në pushtet as bashkqeverisja me Ramën e 2017 dhe as me Monikën e 2021, por largimi yt, nga vazhdimi i kauzave që tradhtove, nga rithemelimi i opozitës dhe rikthimi i themeluesve të pluralizmit që i larguat 100% nga politika