BARCELONA, SPAIN - FEBRUARY 16: Lionel Messi of FC Barcelona reacts after conceding his side concedes their first goal during the UEFA Champions League Round of 16 match between FC Barcelona and Paris Saint-Germain at Camp Nou on February 16, 2021 in Barcelona, Spain. Sporting stadiums around Spain remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Atletico Madrid ka paguar 7 milionë euro deri tani për Luis Suarez. Siç ka bërë të ditur Sport, në marrëveshjen me Barcelona-n ishte përcaktuar se colchoneros do të paguanin menjëherë 5 milionë euro për transferimin.

Më pas janë bonuset e ndryshëm: 2 milionë janë paguar për ndeshjen numër 20 zyrtare, por katalanasit mund të marrin edhe këtr të tjerë nëse skuadra e Simeone-s do të kualifikohet në çerekfinalet e Champions League në këtë sezon dhe atë të ardhshmin. Madrilenët do të përballen në 1/8-at me Chelsea-n. Ndeshja e parë do të luhet më 23 shkurt, ndërsa ajo e kthimit më 17 mars.