Konspiracionisti Alfred Cako është infektuar me Covid-19.

Mëohet se ai nuk do paraqitet sot në studion e Top Channel në programin “Rrethi Katror” ku prej muajsh tregon se Covid-19 nuk ekziston dhe se kjo është një sajesë e Iluminantit.

Ai sfidonte hapur edhe institucionet shëndetësore duke i kërkuar që të hynte në spitalin Infektiv pa maskë duke shprehur bindjen që gjithçka ishte një sajesë.