Lulzim Basha ka nisur mëngjesin e sotëm me një falenderim për qyetarët shqiptarë pas sondazhit të mbrëmjes së djeshme në emisionin ‘Çim Peka Live’ ku e nxorri Bashën më të pëlqyerin për kryeministër me 52 përqind të votave, ndërsa 38 përqind shkonin për Ramën.

Kryedemokrati ka marr zemër nga ky sondazh dhe e ka nisur ditën me një falenderim për mbështjen e tyre pasi në sondazhin e kryer nga ‘Flame Free Adivsors’ kreu i PD del si favorit për kryeministër për zgjedhjet e 25 prillit. Basha shkruan: Faleminderit për mbështetjen. Ndryshimi po vjen. Në 25 prill do fitojë Shqipëria!, shkruan Basha.