Cristiano Ronaldo raportohet se do të pushohet për ndeshjen e Juventusit me Beneventon të shtunën, por është rikthyer Leonardo Bonucci. Sipas Sky Sport Italia, trajneri Andrea Pirlo, ka vendosur që të bëjë rrotacione dhe t’i japë pushim disa futbollistëve.

Ronaldo po luf ton me Zlatan Ibrahimovicin për epitetin e më të mirit në Serie A, por duket se sa i përket golave, nuk mund të shmanget këtë sezon. Raportohet se CR7 do të qëndrojë në Torino, s’do të udhëtojë me skuadrën – çka do të thotë se Paulo Dybala ose Dejan Kulusevski mund të startojë me Alvaro Moratan. Danilo gjithashtu mund të pushohet, nëse Bonucci është i gatshëm që jo vetëm të kthehet në skuadër, por edhe të startojë.