Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë në formë dhe vitet nuk e pengojnë për të shkëlqyer në futboll. Ai së fundmi po mendon dhe për merkaton e klubit të Juventusit dhe u ka dhënë drejtuesve një sugjerim të fundit.

Portugezi shpreson që klubi italian të blejë në merkato portierin Keylor Navas. Futbollisti i PSG mbetet mik i mirë i Cristianos, por ka dhuruar dhe paraqitje shumë të mira që prej kohës së Realit, së fundmi dhe te PSG. Juventusi ka si titullar portierin Wojciech Szczesny. Polaku është paraqitur shumë mirë, por pavarësisht kësja italianët mendojnë të forcohen dhe më shumë në repartin e mbrotjes.