Xherdan Shaqiri do të mungojë për shkak të disa shqetësimeve dhe jo për vendime teknike të trajnerit, Jurgen Klopp.

Lajmin e ka dhënë BBC Sport, që raporton se sulmuesi shqiptar ka probleme fizike para sfidës dhe prandaj nuk është as në stol për ndeshjen kundër Leicester City. Ai është duke u kontrolluar nga mjeket e skuadrës më detajisht, për të kuptuar për çfarë lëndimi bëhet fjalë që e la jashtë ndeshjes ku pritej të ketë minuta.