E përshkruar si një vajzë simpati dhe e matur, Tea ka fituar afeksionin e publikut. Ajo numëron mijëra ndjekës në rrjete sociale, ku shumica prej tyre e komplimentojnë për pozitivitetin që paraqet.

Një surprizë kishte mbërritur në ambientet e Top Channel, një buqetë e madhe me lule, e cila destinacion përfundimtar kishte Tean. Buqeta me lule vinte nga një fans nga Amerika, i quajtur Fredi. Ai me anë të një pusulle, i shprehte të gjithë simpatinë e tij Teas. Ndërsa nga ana tjetër, Tea u shpreh falënderuese dhe e emocionuar për dhuratën. “Nuk e prisja, shumë shumë faleminderit, më le pa fjalë”, tha Tea.