Shpallet në kërkim ish-kryetari i Këshillit të Qarkut të Kukësit, Abedin Oruçi.

Burime nga Prokuroria e Kukësit bëjnë me dije se Oruçi akuzohet për disa vepra penale, të cilat janë “Kanosje për shkak të detyrës” , “evazion fiskal” dhe” ndërtim pa leje”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Abedin Oruci ka garuar në zgjedhjet vendore si kandidaturë e Bindjes Demokratike dhe ka qenë kreu i këshillit bashkiak në Kukës nën siglën e aleatëve të Partisë Demokratike, PDIU-së Shpëtim Idrizit.