Ashtu si Milanin, edhe Interin e shoqëruan tifozët zikaltër deri në dyert e stadiumit San Siro. Një dëshmi e dashurisë së madhe për ngjyrat e klubit dhe sidomos për faktin se nuk mund të jenë të pranishëm brenda shkallëve të San Siro-s.