Bashkëshortja e kryebashkiakut Erion Veliaj, Ajola Xoxa ka kujtuar të atin e ndjerë. Ajo ka publikuar një foto pak më parë, ku shfaqet me krahë babait të saj në ditën e dasmës.

Ajola në postimin e saj shprehet se ai ishte një njeri i mrekuslluehëm dhe se i mungon pa masë. “Mendje e mahnitshme dhe shpirti më i mirë. Më mungon,” shkruan Ajola në postimin e saj. Kujtojmë se publicisti i njohur Arben Xoxa u nda nga jeta pas një b eteje të gjatë me ka nc erin.