Aku zave të analistit Frrok Çupi për ilir Metën, që e quajti presidentitn të “pakulturuar”, i është përgjigjur gazetari Fahri Balliu.

Ai tha në emisionin “Open” se Meta ka qenë një nxënës ekselence dhe ka mbaruar me të gjitha rezultatet 10-ta, ndërsa shtoi se ka marrë edhe medalje ari.

“Presidenti ka qenë një ekselence me të gjitha 10-ta, ka marrë medalje ari . Të shkojmë tek ajo që në tetë vjet kemi këtë kryeministër që e ka ngritur korrupsionin në një super sistem”, u shpreh gazetari.