Astrologe Meri njofton se nje atmosfere melankolike qendron ne ajer. Nje hidherim sentimental do ndjenjet dhe largohemi nga optimizmi apo cdo rrezatim optimist Duhet tu largohemi kryesisht shqetesimit qe lidhet me te shkuaren meqenese situatat eshte nen ndikimin e kesaj reje te mjegullt.

Dashi Sot nuk duhet te merrni vendime te rendesishme dhe as te veproni ne nje situate te paqarte. Pas pak Marsi do kthehet i kundert ne shenjen tuaj dhe shume situatat do rikthehen nga fillimi per tu sqaruar

Demi Ne jeten personale sot ndjeheni te paqarte dhe shume melankolik. Kjo vjen ndoshta ngaqe zjarri i brendshem sikur po shuhet dhe nuk ndjeheni as te konfliktuar nga kundershtaret

Binjaket Se shpejti hena do futet ne shenjen tuaj dhe nje ajer i ri do marri kete re te mjegullt te dites se sotme. Por per momentin jeni te bllokuar shpirterisht dhe psikologjikisht

Gaforrja Thenia Ujku mjegull do sot do ishte e mire per shenjen tuaj por ndryshimi nga sot neser do jete i shpejte dhe nuk do keni shume kohe te mbuloni gabimet

Luani Disa situatat dhe njerez do ndryshojne ne vendin ku punoni por asgje nuk do jete aq e qarte por disi e trishtueshme ne pergjithesi. Ndoshta nuk do ta pranoni nje ndryshim te papritur te pozicionit tuaj ne pune

Virgjeresha Nje ceshtje ligjore apo nje projekt shume i rendesishem eshte shume i paqarte per ju sot madje me pengesa dhe mund t’ju fuse ne nje pesimizem dhe deshperim

Peshorja Kujdes sot ne detyrimet shpirterore e morale pasi do ndjeheni disi te maget apo te vonuar perball dikujt qe ju intereson apo eshte i afert me ju. Kujdes ne ceshtjet ekonomike

Akrepi Do ndjeni nje pengese perball jush si te themi nje marrveshje qe nuk behet apo nje marredhenie qe ne vend te sqarohet keqkuptohet me shume sidomos ne cift

Shigjetari Sot nuk duhet te merrni asnje vendim per ndryshim pune apo per te ekspozuar planet tuaja. Nuk do ndjeheni te qarte me asnje plan apo udhetim pune. Kujdes shendetin

Bricjapi Mjegullnaja do vij ne jeten personale ku nje marredhenie do shqetesohet aq shume sa do detyroheni te hiqni dore apo te qani nese jeni mashkull. Nese jeni femer kujdes nga nje e aferme

Ujori Nje ndryshim ne nje ceshtje shtepie apo me nje figure shoqerore ju stereson ne diten e sotme. Kujdes me njerezit qe i cilesoni te afert apo qe rrine prane jush

Peshqit Do merrni nje lajm qe nuk eshte shume i mire dhe kjo ju merzit sidomos ne ceshtje pune e miqesie. Por duhet te prisni derisa situatat te sqarohet