Marash Kumbulla nuk do të startojë kundër Hellas Veronës. Lajmin e ka konfirmuar trajneri i Romës, Paulo Fonseca. Kumbulla e kompletoi vetëm dje transferimin te Roma dhe nuk është stërvitur mjaftueshëm sipas Paulos që të jetë titullar.

“Kumbull a është stërvitur dje dhe sot, nuk është gati për të startuar”, u shpreh ai.
“Ne kemi mënyrë tjetër të lojës nga ajo që është mësuar te Verona. Por ai është djalosh i zgjuar, e kupton atë që i kam thënë”. “Po punojmë që të blejmë lojtarë të rinj duke i përzier ata me lojtarë ekperiencë që janë këtu. Me pëlqen ky projekt”.