Dashi
21 Mars – 19 Prill
Në mëngjes mund të ndjeheni shumë të lodhur, si fizikisht ashtu edhe emocionalisht, por më vonë gjatë ditës do të mund të ndjeheni më mirë. Gjithashtu, do të ndjeheni të hezituar si në punë, ashtu edhe në dashuri.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Edhe ju këtë ditë do të ndjeheni të lodhur, por nga pasditja do të ndjeheni më rehat. Do të dëshironi të dëgjoni dhe të mësoni gjëra të reja si në punë, ashtu edhe në të gjitha aspektet tjera.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Këtë të martë do të jeni pak nervoz dhe nën tension në lidhje me punët e reja. Gjithashtu, sot duhet të bëni kujdes me fjalët dhe veprimet në dashuri dhe në familje.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Kjo ditë do të jetë pozitive për ju në lidhje me dashurinë dhe ndjenjat. Nga kjo ditë do të keni mundësi që të rifilloni projekte dhe të merreni me punën.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Në mëngjes do të ndjeheni pak të mërzitur dhe të stresuar, sado të mundohëni të dukeni të lumtur. Këtë ditë pjesa më e bukur do të jetë biseda dhe prania me partnerin.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Nga kjo ditë do të fillojë një përiudhë paksa e ndërlikuar për ju. Duhet të bëni shumë kujdes dhe të shmangni debatet dhe konfliket me të tjerët. Duhet të merreni me zgjidhjen e problemeve.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Këtë përiudhë do të ndjeheni të hutuar në lidhje me dashurinë. Edhe nëse nuk ndjeheni mirë në lidhjen tuaj, mundohuni që të mos merrni vendime të shpejta dhe t’i lini në ditë të tjera. Punë do të ecë mirë, sidomos me projektet e reja.

Mgid

RIPPLE
Çifti nga Durrësi fiton 13 mijë në javë pa punë
MËSO MË SHUMË→
Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Sot do të keni një ditë pozitive dhe me plot momente të bukura në dashuri. Kjo përiudhë do të jetë e favorshme edhe për punën dhe mundësitë e reja.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Nga kjo ditë do të filloni të ndjeheni më të guximshëm dhe optimist për të ardhmen. Kjo do t’ju bëjë më energjik me veprimet tuaja në dashuri, si dhe me punën.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Këtë përiudhë do t’ju duhet të merrni disa vendime të rëndësishme që kanë të bëjnë me punën. Gjithashtu, kujdes duhet të bëni edhe me financat. Kurse sfera sentimentale parashihet të jetë e heshtur.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Kjo ditë do t’ju gjejë të mërzitur dhe nervoz. Edhe nëse dëshironi të bëni ndryshime në jetën tuaj, ndoshta nuk është momenti i duhur ta bëni këtë. Ajo çfarë ju shqetëson më së shumti janë mungesa e harmonisë në dashuri.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Edhe ju do të ndjeheni nervoz këtë ditë, por do të gjeni forcën për të organizuar jetën tuaj. Kujdes duhet të bëni me partnerin, prandaj shmangni debatet.