Pak ditë më parë, Seldi Qalliu bëri publike lidhjen e re me modelen 11 vite më të vogël, Sindi Çelën. 33-vjeçari zgjodhi ditën e saj të lindjes për ta prezantuar me publikun. Pas kësaj, çifti vendosi të jepte detajetë reja, që nga mënyra se si janë njohur e deri tek dedikimi i këngës së fundit që Seldi publikoi. Në një intervistë për “Why Not”, ata treguan se gjithçka mes tyre ka ardhur në mënyrë spontane dhe se muajt e karantinës i kishin kaluar së bashku.

Por, gjatë intervistës, nuk kanë munguar për lidhjen e fundit të Seldit me këgëtaren Mimoza Shkodra. Ata u fejuan dhe qënduan bashkë për shumë pak kohë, pasi 2 vite më parë i dhanë fund marrëdhënies për shkak të largësisë. Sindi u pyet se çfarë mendon ajo në lidhje me Mimozën, por përgjigja e saj ishte befasuese.

“Mimoza Shkodra mendoj se është këngëtare shumë e mirë, shumë. Edhe më bëhet qejfi që është ndarë, se tani Seldi është me mua”- u shpreh ajo.