Sezoni i Manchester United do të nisë zyrtarisht sot dhe për trajnerin Ole Gunnar Solskajer është një mundësi që menjëherë të nisë me sukses! Përballë do të ketë Crystal Palace dhe sfida do të luhet në një “Old Trafford” bosh, sigurisht. “Djajtë e Kuq” e nisin kaq vonë, pra më vonë se të tjerët, për faktin se ishin në Europa League duke luajtur deri në mesin e gushtit dhe ndaj kishin nevojë për më shumë kohë pushim. Nuk debuton Van de Beek që mund të aktivizohet në 45′ e dyta.