Rudina Dembacaj është një nga personazhet më të komentuar në në mediet rozë, edhe për shkak të lidhjes së saj me ish-deputetin Mark Frroku.

Ajo është shumë aktive në rrjete sociale, ku shpeshherë bën postime nga jeta e saj personale dhe profesionale, së fundmi Rudina ka publikuar një foto të bërë kohë më parë me Ertën, vajzën e Markut.

Ajo i ka uruar asaj publikisht suksese në këtë vit të ri shkollor.

Moderatorja e shoqëroi postimin me një foto krah vajzës së Mark Frrokut dhe shkroi: “Suksese këtë vit zemra ime.”