Para dy muaj këngëtarja e njohur Olta Boka u bë nënë për herë parë duke sjellë në jetë një vajze të cilës emrin ja vendosi Gaia. Për të ky është një nga emocionet më të bukura dhe më të veçanta. Së fundmi në InstaStoryn e saj ajo ka postuar një foto ku duket vetëm këmba e vajzës e cila bën 2 muaj dhe ajo shkruan: Gaia perëndesha e zemrës sime, 2 muaj që më bën të fluturoj.