Marrëveshja ndërmjet Milanit dhe Zlatan Ibrahimovicit është arritur. Suedezi dhe menaxheri i tij, Mino Raiola, kanë gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e klubit për të rinovuar kontratën dhe për një vit tjetër. Nicolo Schira shkruan se Zlatan do të mbërrijë në Milano në orën 11 të darkës. Ai do të rikthehet në stërvitje dhe do të vihet nën urdhrat e trajnerit Pioli. Ky i fundit e priste një nënshkrim të tillë nga klubi. Suedezi është i nevojshëm jo vetëm në fushën e lojës, por dhe në dhomat e zhveshjes. 38-vjeçari është kthyer shpejt në një lider te kuqezinjtë dhe prania e tij në ekip ësht╒ e nevojshme.