Kreu i grupit të PS Taulant Balla u është përgjigjur deklaratave të presidentit Meta për çështjen detare me Greqinë duke i rikujtuar marrëveshjen me shtetin fqinj në vitin 2009. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, nr.2 i Partisë Socialiste i kujton Presidentit Meta se ka qenë në qeverinë e Berishës kur kjo marrëveshje u nënshkrua dhe më pas u rrë zua nga Gjykata Kushtetuese falë këmbënguljes së PS, sipas Ballës.

Starusi i plotë i Ballës:

KUJTESË PËR VENDIMIN E GJYKATËS KUSHTETUESE QË HODHI POSHTË MARRËVESHJEN E LULEZIM BASHËS PËR DETINMË 27 prill 2009,…

Gepostet von Taulant Balla am Donnerstag, 27. August 2020