Leipzig dhe Atletico Madrid do të përballen sonte në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve Leipzig të prirë nga strategu i tyre Nagelsmann synojnë janë befasia e dytë në Ligën e Kampionëve pas Atalantas dhe synojnë që me një ndeshje të mirë të jenë në gjysmëfinale.

Për këtë Nagelsmann ka zgjedhur një 11 të mirë për përballje me djemtë e Simeones. Hendikep për skuadrën gjermane pa dyshim që do të jetë sulmuesi i tyre në top-formë Timo Ëerner i cili u largua nga skuadra për në Chelsea pa shijuar këtë çerkefinale.

Në anën tjetër Simeone ka vendosur në sulm Diego Costan dhe Carrascon derisa nuk ka startuar Joao Felix, lojtar të cilin Atletico e transferoi për më shumë se 100 milionë euro verën e kaluar.