Andrea Pirlo duket se ka qenë hapi i parë i Juventus-it drejt një revolucioni në merkaton e verës.Sipas Corriere dello Sport, e gjithë skuadra e bardhezinjve do të analizohet me kujdes nga drejtuesi dhe trajneri i ri.Disa lojtarë konsiderohen të paprekshëm, disa janë në dyshim, të tjerë do të largohen.

Ja çfarë do të bëjë Paratici.Bentancur (Mesfushor, 23 vjeç) Konfirmohet,Bonucci (Mbrojtës, 33 vjeç)  Konfirmohet,Buffon (Portier, 42 vjeç) Konfirmohet,Chiellini (Mbrojtës, 35 vjeç) Konfirmohet,Cuadrado (Mesfushor, 32 vjeç)Konfirmohet,De Ligt (MBrojtës, 20 vjeç)  Konfirmohet,Demiral(Mbrojtës, 22 vjeç)Konfirmohet,Dybala (Sulmues, 26 vjeç) Konfirmohet,Pinsoglio(Portier, 30 vjeç)Konfirmohet,Rabiot (Mesfushor, 25 vjeç) Konfirmohet,Ronaldo(Sulmues, 35 vjeç)Konfirmohet,Szczesny (Portier, 30 vjeç) Konfirmohet,Alex Sandro(Mbrojtës, 29 vjeç) Për t’u vlerësuar,Danilo (Mbrojtës, 29 vjeç) Për t’u vlerësuar,Douglas Costa (Sulmues, 29 vjeç) Për t’u vlerësuar,Ramsey (Mesfushor, 29 vjeç) – Për t’u vlerësuar,Bernardeschi (Sulmues, 26 vjeç)  Në largim,De Sciglio (Mbrojtjes, 27 vjeç) – Në largim,Higuain (Sulmues, 32 vjeç) Në largim,Khedira (Mesfushor, 33 vjeç) Në largim,Matuidi (Mesfushor, 33 vjeç) Në largim,Rugani (Mbrojtës, 26 vjeç) Në largim,Arthur (Mesfushor, 23 vjeç) I blerë,Kulusevski (Mesfushor, 20 vjeç) I blerë,Pjanic (Mesfushor, 30 vjeç) I shitur