VERONA, ITALY - FEBRUARY 08: Maurizio Sarri head coach of Juventus issues instructions to Cristiano Ronaldo of Juventus during the Serie A match between Hellas Verona and Juventus at Stadio Marcantonio Bentegodi on February 8, 2020 in Verona, Italy. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Cristiano Ronaldo mund të ketë pasur një ndikim të madh në vendimin e Juventus-it për të shkarkuar Maurizio Sarri-n. Sipas Le10Sport, ylli portugez duket se i ka dhënë një ultimatum klubit pas eliminimit nga Champions League: ose ai, ose trajneri.

Para shkarkimit të trajnerit toskan, Cristiano Ronaldo duket se i ka dhënë këtë ultimatum klubit: nëse nuk do të ishte larguar trajnerit, do të ishte larguar ai nga Torino. Portugezi nuk ka pasur kurrë një marrëdhënie të mirë me Sarri-n dhe duket se i ka shprehur pakënaqësitë e tij në disa raste.