Pas deklaratës së Lulzim Bashës në lidhje me vra sjen e katër policëve nga Dritan Dajti në vitin 2009, ka reaguar edhe Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla. Balla i ka kujtuar Bashës se në fakt, punonjësit e rendit, tashmë dëshmor u tradhtuan nga Agron Kuliçaj asokohe “Komandant” i Policisë i cili më pas u gradua dhe promova nga Lulzim Basha, inistër i Brendshëm. Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Nderim dhe respekt dëshmorëve🇦🇱 Ne nuk harrojmë se dora kr iminale e lidhur me LBPD në zgjedhjet e 2009, u mbështet nga “komandanti” policisë që tradhëtoi dëshmorët. Ky u gradua&promovua nga Lulezim Basha Ministër i Brendshëm vetëm një muaj më pas. Drejtësia vonon, por s’harron👊