Me vetëm 1 pikë në 15 ndeshje, 8 gola të shënuar dhe 47 të pësuar, Skála ÍF është qartë skuadra më e dobët në Betri-Deildin, kampionati elitar i Ishujve Faroer. Një situatë financiare e paqëndrueshme ka shndërruar skuadrën që sezonin e kaluar arriti të marrë rezultate të shkëlqyera falë një sistemi të mirë mbrojtës, në një thes boksi për kundërshtarët!