during the Premier League match between Arsenal FC and Liverpool FC at Emirates Stadium on November 3, 2018 in London, United Kingdom.

Negociatat mes Arsenal-it dhe Barcelona-s për transferimin e Philippe Coutinho-s në Londër duket se do të mbyllen me sukes. Sipas Sport, diskutimet mes dy klubeve janë në një fazë të avancuar. Braziliani duket se është gati të kthehet në Premier League pas një sezoni jo shumë entuziazmues me fanellën e Bayern Munich.