Dashi

Ju pëlqen braktisja e egër dhe mund të rimerrni veten shumë shpejt pas thyerjes së zemrës. Qëndrimi juaj ju shërben kur jeni duke kërkuar për një partner të ri romantik.

Demi

Trishtimi i ndjerë për humbjen çon në mendime të errëta që marrin një kohë të gjatë për t’u larguar. Natyra juaj kokëfortë ju bën të vështirë për të lënë mënjanë marrëdhëniet e kaluara. Për të gjetur një marrëdhënie të re, do të duhet të ndryshoni ingranazhet dhe jo të projektoni dashuritë e së kaluarës.

Binjakët

Ju gjithmonë keni mundësi në dispozicion, ndonjëherë thjesht duhet të shihni pak më afër. Mos lejoni që marrëdhëniet e kaluara të dëmtojnë zemrën tuaj.

Gaforrja

Niveli juaj i lartë i përmbajtjes emocionale ju çon të dashuroni thellë, por kur të përfundojë, ju i ndjeni plagët papritmas. Kultivoni ndjenjat tuaja të dashurisë për të kapërcyer dashurinë e humbur.

Luani

Ju keni një tendencë të prisni që bota të përshtatet me ju, dhe jo e anasjellta. Eshtë e lehtë për Luanët të bien në një pengesë. Jepuni energji shpresave tuaja për të ardhmen dhe mos harroni se nuk jeni shuma e marrëdhënieve tuaja. Ju jeni shumë më tepër.

Virgjëresha

Përqendrohuni në të qenurit të lumtur dhe të shpërqendruar ndërsa koha shëron plagët tuaja.

Peshorja

Peshorja zakonisht ndihet e paplotë pa një partner.

Akrepi

Një dashnor intensiv, ju e urreni përçmimin. Mos e humbni kohën me hakmarrje. Pranojeni këtë si një moment të transformimit dhe lejojini vetes që të ndryshoni.

Shigjetari

Një udhëtar natyror, lejoni që të shtyheni nga era dhe të kërkoni një thesar të ri. Ju jeni mjeshtra të aventurës.

Bricjapi

Do të zhyteni në punë dhe hobi për t’i shpëtuar dhimbjes. Kjo është gjë e mirë, por do të duhet të ngadalësoni dhe analizoni ndjenjat. Përdorimi i produktivitetit të mjeteve joproduktive nuk është i shëndetshëm.

Ujori

Duke kultivuar egon tuaj të dëmtuar, do të dëshironi të prisni që dikush të vijë dhe t’ju shpëtojë. Jini të guximshëm dhe shëroni plagët tuaja me dashurinë e dhembshur që ju meritoni. Mos lejoni që refuzimi i dikujt tjetër ta shuajë aftësinë tuaj për ta dashur veten.

Peshqit

Përpiqen të shpëtojnë nga realiteti i tyre i dhimbshëm përmes imagjinatës, librave, projekteve ose ëndrrave. Mos u hutoni shumë. Ju nuk jeni të vetmuar, por nuk mund të vareni gjithmonë nga të tjerët për lumturinë dhe përmbushjen tuaj.