Vazja e Olsi Ramës, Krsiti Rama ka publikuar një fotografi të Aneta Ramës dhe një mesazh të ndjerë për ndarjen e saj nga jeta.Në një postim në mediat sociale, Kristi Rama shkruan se Aneta është nëna e saj e bukur dhe do e dojë gjithmonë.

Ajo mesazhin e ka shoqërruar me një foto kur nëna e kryeministrit ka qenë e re.Aneta Rama ndërroi jetë ditën e sotme, në moshën 82-vjeçare. Ajo ishte një nga stomtologet e para në vendin tonë, e cila është nderuar edhe me titullin “Nderi i Stomatologjisë Shqiptare”. Ceremonia e varrimit pritet të bëhet sot në orën 17:00.