Pas golit të Higuain në minutën e 5-të të ndeshjes, Roma ka barazuar rezultatin fillimisht në minutën e 23-të me anë të Nikolla Kalinic dhe më pas ka kaluar në avantazh në minutën e 44 me futbollistin Diego Perotti. Ky i fundit ka realizuar edhe golin e tretë për kryeqytetasit.