Lorik Cana dhe Monica janë njohur që në vitin 2011 dhe prej 6 vitesh janë burrë e grua, teksa kanë sjellë në jetë edhe 2 fëmijë, Bojken dhe Enkelejda. Ditën e sotme ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare feston ditëlindjen e 37-të dhe bukuroshja italiane e ka uruar nëpërmjet një Instastory, ku shkruan:

“Urime jeta ime”, ka shkruar në shqip Monika teksa ka vijuar urimin në italisht duke e konsideruar si një person të ndershëm të durueshëm, teksa i thotë se e do e gjithë familja.


Një urim të veçantë Loriku e ka marrë edhe nga kryeministri Edi Rama që i ka shkruar në Facebook fjalët më të bukura, duke mos e fshehur krenarinë dhe respektin ndaj tij.