Pas deklaratës së ish- deputetes së PD Oriola Pampuri që denonconte se spitali i cili një muaj më parë u inagurua nga Rama dhe Manastirliu si spitali COVID-4 është i kyçur dhe jashtë funksionit, ka reaguar edhe Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Ajo shprehet se spitali – karantinë është aty për të ju shërbyer qytetarëve dhe jo politikës së rrenave. Më poshtë postimi i plotë i ministres: