Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka shpërndarë një video në rrjetet sociale ku shihen ekipet e Forcës Ajrore gjatë aksioneve për të shpëtuar njerëz të bllokuar në terrene të thyera.

Xhaçka shkruan se është krenare për pilotët dhe teknikët tanë që jo në shumicën e rasteve, por gjithmonë iu duhet të operojnë në kushte dhe terrene jashtëzakonisht të vështira, në mal, në borë, në përmbytje, në det etj.

Postimi i ministres:

Kjo nuk është një stërvitje!Shikoni se si duket një operacion real kërkim – shpëtimi nga ekuipazhet e Forcës sonë…

Gepostet von Olta Xhacka am Montag, 6. Juli 2020