Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin me një video nga liqeni i Bovillës.
Sipas Ramës, liqeni i Bovillës nuk është vetëm turistik, por pas investimeve të kryera, është rritur sasia e furnizimit me ujë në kryeqytet.

“Mirëmëngjes nga Bovilla e bukur por aspak thjesht turistike. Liqeni i Bovillës falë investimeve tona ka rritur sasinë e furnizimit dhe kapacitetet e filtrimit të ujit në Tiranë”, shkruan Rama.

MIRËMËNGJES 😊 nga Bovilla e bukur por aspak thjesht turistike💚 Liqeni i Bovillës falë investimeve tona ka rritur…

Gepostet von Edi Rama am Sonntag, 5. Juli 2020