Juventusi ka shënuar golin e 3-1 kundër Torinos. Cristiano Ronaldo mposhti portierin Sirigu në minutën e 61′. Portugezi realizoi me mjeshtri nga një goditje dënimi duke “thyer” mallkimin e golave nga goditjet e dënimit. Një gjuajtje e fortë dhe saktë e CR7 që u ndal vetëm nga rrjeta e portierit të Torinos.